Kontakty

Sekretariát společnosti

Sylvia Zápařková
E-mail:
Telefon: 222 710 295

Vedení společnosti

Jiří Roček
E-mail:
Telefon: 222 712 608; mobil: 602 489 986

Nemovitosti

Václav Kroczek
E-mail:
Telefon: 222 717 390; mobil: 723 360 654

Finance

Ing. Hana Jurášková
E-mail:
Telefon: 222 712 609

Public relations

Adéla Dittmannová
E-mail:
Telefon: 222 720 237; mobil: 737 650 721

Správa nemovitostí

František Kvis
E-mail:
Telefon: 222 717 389; mobil: 602 257 937


Vlastník společnosti E - Centrum a.s.

Michal VoráčekMichal Voráček je český mediální magnát, poradce a podnikatel. Je považován za zakladatele československého a českého mediálního trhu.

V roce 1982 vystudoval Michal Voráček Vysokou školu ekonomickou (VŠE) v Praze, obor ekonomika zahraničního obchodu. Studia dokončil s vynikajícím prospěchem a oceněním za nejlepší diplomovou práci. Poté pracoval například v PZO Artia, v Hospodářských novinách jako novinář a na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 1987 ukončil aspiranturu na VŠE a získal titul CSc (doktorát).

V roce 1989 nejprve založil s Michaelem Ringierem podnikatelský týdeník Profit, který po roce přesáhl hranici 100 tisíc prodaných výtisků při zisku v desítkách miliónů korun. Poté působil jako zakladatel a akcionář mediální společnosti Ringier ČSFR a Ringier ČR. Od roku 1991 byl jejím akcionářem, předsedou představenstva a generálním ředitelem. Po třech letech ovládal Ringier více než třetinu českého mediálního trhu. V roce 1993 uvedl na trh deník Blesk. Dále byl postupně předsedou představenstva, zastával pozici v dozorčích radách mnoha českých a slovenských mediálních společností. Je považován za jednoho z mužů, kteří klíčovým způsobem ovlivnili minulý a současný mediální trh v České a Slovenské republice.

Po prodeji svého podílu v Ringier ČR řídil řadu projektů v oblasti tiskových a elektronických médií a multimédií a také mnoho firem v oblasti reklamy, audiotexu, distribuce i polygrafie. Byl členem statutárních orgánů řady mediálních společností v ČR a v zahraničí, např. TV Nova, TV Prima, PNS (distribuce tisku), Beseda Holding, Ostravské tiskárny, Český mobil (Oskar, Vodafone), Médea, a.s. (mediální agentura), Sparta Praha Fotbal, a.s. nebo Our Media, a.s. (deník Pravda na Slovensku). Prostřednictvím Blueberg Media a.s. je stoprocentním vlastníkem slovenské zpravodajské TV TA3.

Od počátku 90. let má vlastní podnikatelské aktivity zejména v oblasti nových mediálních projektů, nemovitostí a poradenství. Je také akcionářem Our Media, a.s. Ve společnostech E - Centrum, a.s., Region, a.s., Hermes International, a.s. a Ehrenberg Investment a.s. je jediným členem dozorčí rady. Voráček také působil jako poradce v mediální oblasti, marketingu a public relations pro desítky významných českých a světových firem. V roce 2020 získal ocenění Gentleman Pro jako ocenění celoživotních zásluh a kariérních výsledků. Je čestným občanem městské části Praha - Klánovice.

Na konci 90. let založil vlastní nadaci (Nadace pro obnovu a rozvoj) a věnuje se charitativní činnosti.

Na začátek stránky